1.904 votes, 3.8/ 5
Package name: com.bluem.trklavye.latin
 • Author:

 • Version:

  5.9.5

 • Update on:

The description of Download Türkçe Klavye 5.9.5 APK

- Kurulumu ve kullanımı çok kolay
- Q ve F klavye. Yeni sürümde geniş klavye ilave edildi.
- Yeni nesil Oreo Emojileri
- Türkçe tahmin sözlüğü
- Gelişmiş kişiselleştirmeler
- 7 adet tema

Kurulum yaparken çıkan uyarı hakkında:
TR Klavye Android sisteminin giriş metodunu kullanmaktadır. Kurulumu yaparken çıkan uyarı bu metodu kullanan yazılımlar için yapılan standart bir uyarıdır. Cihazınıza yüklediğiniz her klavye uygulamasında bu uyarı çıkacaktır. Kişisel bilgileriniz kesinlikle kopyalanmamaktadır ve gizlilik politikamız ile bu garantiye alınmıştır. Bu uygulamayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular:

1-Sesle giriş fonksiyonunu kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?
Sesle giriş fonksiyonu Google sesle giriş hizmeti ile kullanılmaktadır. İnternet bağlantınız ve bir mikrofonunuz yok ise bu hizmeti kullanamazsınız. Ayrıca mikrofonu kullanma iznini uygulamaya vermeniz gerekir. İnternet bağlantısı sadece bu hizmet için kullanılır.

2-Klavye ekranımın yarısını kapladı. Nasıl küçültebilirim?
Klavye Ayarları --> Tercihler --> Klavye yüksekliğini ayarla seçeneğine girerek klavye yüksekliği ayarlanabilir. Dikey ekranda en küçük ayar olan %50 ekranın yaklaşık 1/4 ini, En büyük ayar olan %120 ise ekranın yaklaşık 3/5 ünü kaplamaktadır. Yeni sürümde klavyeyi kapatmadan bu ayarları yapmak mümkün.

3-Devamlı büyük harfle yazamıyorum. Nasıl yazabilirim?
Devamlı büyük harfle yazmak için shift tuşuna çift tıklayınız. Yukarı ok simgesinin altında nokta işareti çıkacaktır. Bu durumda büyük harflerle yazılabilinir.

4-Sonraki kelime tahminleri çıkmıyor.
Klavyenizi bir süre kullandıktan sonra tahminler başlayacaktır. Program çok kullandığınız kelimeleri öğrenerek tahmin yapmaktadır. Ayarlar--> Metin düzeltme--> Sonraki kelime önerilerinin aktif olması gerekir.

5-Önerilen tahmini seçtiğimde kelimeden sonra boşluk vermiyor.
Boşluğu bir sonraki yazdığınız kelimenin başına veriyor. Boşluk vermeden yazmaya devam etmelisiniz. Belki cümlenin son kelimesidir diye böyle bir uygulama var. Nokta koyarsanız yine boşluk vermeden yazmaya devam edebilirsiniz. Boşluğu noktadan sonra otomatik koyar.

6-Emojiler klavyede görülenden farklı çıkıyor.
Tr Klavye Android sisteminin emoji karakter kümesini kullanmaktadır. Bu nedenle bazı programlarda (WhatsApp gibi) emojiler farklı gözükebilmektedir. Bu durumda programın kendi emoji klavyesini kullanmanızı öneririm.
- Very easy to install and use
- Q and F keyboard. The new version has added a large keyboard.
- New generation Oreo Emojis
- Turkish prediction dictionary
- Advanced personalizations
- 7 themes

About the warning when installing:
EN The keyboard uses the input method of the Android system. This is a standard warning for software that uses this method. This warning will appear for every keyboard application you install on your device. Your personal information is never copied and is guaranteed by our privacy policy. You can use this application with peace of mind.

Frequently Asked Questions:

1-I cannot use voice input function. What should I do?
Voice input function is used with Google voice input service. You cannot use this service if you do not have an Internet connection and a microphone. You must also grant the application permission to use the microphone. Internet connection is only used for this service.

2-The keyboard took up half of my screen. How do I reduce it?
Keyboard Settings -> Preferences -> Adjust keyboard height to adjust the keyboard height. In the vertical display, the smallest setting 50% covers approximately 1/4 of the screen and the largest setting, 120%, covers approximately 3/5 of the screen. In the new version it is possible to make these settings without closing the keyboard.

3-I can't always write in capital letters. How can I write?
Double-click the shift key to enter continuous uppercase letters. The dot will appear under the up arrow icon. In this case, capital letters can be written.

4-Next word estimates do not appear.
After using your keyboard for a while, the predictions will begin. The program makes guessing by learning the words you use a lot. Settings -> Text correction -> Next word suggestions must be active.

5- When I select the suggested prediction, it does not give any spaces after the word.
It puts the space at the beginning of the next word. You should continue typing without spaces. Maybe this is the last word of the sentence. If you put a period, you can continue typing again without any spaces. Automatically puts the gap after the point.

6-Emojis appear different from the keyboard.
Tr Keyboard uses the Android system's emoji character set. Therefore, in some programs (such as WhatsApp), emojis may appear different. In this case, I recommend using the program's own emoji keyboard.
Show more
 • Category:

  TOOLS

 • Get it on:

 • Requirements:

  Android 4.4+

Türkçe Klavye 5.9.5 APK for Android 4.4+

Version: 5.9.5 for Android 4.4+

Update on: 2019-11-17

File size: 9.276.919 bytes

App permissions: view permissions

What's new:

Android 10 emoji ekentileri
Otomatik düzelt seçeneğinin ilk kurulumda devre dışı bırakılması
Yükleme boyutunun azaltılması
Emoji ten rengi ayarının klavye üzerine taşınması

Download APK now


Versions history:
1. LATEST. Türkçe Klavye 5.9.5 APK (2019-11-17, 9.276.919 bytes)
2. Türkçe Klavye 5.9.3 APK (2019-11-14, 9.276.919 bytes)