Download Türkü Radyo 2.5 APK

539 votes, 4.2/ 5
Package name: com.hostlan.turkuradyo
  • Author:

  • Version:

    2.5

  • Update on:

The description of Download Türkü Radyo 2.5 APK

Anadolu, içinde yaşattığı uygarlıkların kültürel ve sosyal mirasının buluştuğu bir ırmak gibidir. Üzerinde yaşayan her toplum onu yüzlerce renkten oluşan bir mozaik haline getirmiştir. Mimariden müziğe, halk oyunlarından geleneklere kadar pek çok değer aynı potada erimiş ve kendilerini adına Anadolu dediğimiz bu ortak yurtta ifade etme imkanı bulmuşlardır. Dünyanın hiçbir coğrafyasına nasip olmayan bu kültürel birikim, tarih boyunca içinde yaşattığı uygarlıkların toplumsal ve bireysel yapılanmasında önemli bir etken olmuştur.

Aslan ve ceylanı aynı kucakta buluşturan Hacı Bektaş-ı Veli, "Ne olursan ol yine gel" diyebilen Mevlana, "Yaratılanı hoş gör yaratandan ötürü" sözüyle insan sevgisini anlatan Yunus Emre, "Gelin canlar bir olalım" diyerek insanları birliğe beraberliğe çağıran Pir Sultan Abdal ve "Aynı varlık her bedende" sözüyle Tanrı'nın insanla bütünleşmesini ifade eden Aşık Veysel, Anadolu kültürünün hoşgörü ve insan sevgisiyle biçimlenmesinde eserleri ve fikirleriyle önemli birer rol oynamışlardır. Bunlar gibi insanlığın en zıt kutuplarını bile aynı dergahta buluşturabilen Ahmet Yesevi, Hacı Bayram Veli, Abdal Musa, Kaygusuz Abdal, Hatayi, Kul Himmet, Muhyi, Erzurumlu Emrah, Karacaoğlan, Seyrani, Teslim Abdal, Dertli, Dadaloğlu ve Köroğlu gibi ozanlar da yüzyıllardan beri telden dile, dilden gönüllere süzülerek Anadolu halkını hep doğruya, sevgiye ve barışa yönlendirmişlerdir. Bu degerler ve adlarını sayamadığımız pek çok Anadolu aydını bu topraklar üzerinde yaşayan ortak kültürün en önemli yapı taşları olmuşlardır. Onların fikirleri yüzyıllardan beri birbirlerine eklenerek günümüze kadar gelmiş ve insanları birbirine bağlayan ortak bir kültür mirasına dönüşmüştür. Adına Anadolu dediğimiz bu ortak miras pek çok ozan ve düşünürün katkısıyla daha da zenginleşmiş, bu birikim yeni fikir ve sanat önderlerinin yetişmesinde önemli rol oynamıştır.


Bizde Türkü Radyo ekibi olarak, bu yüce değerlere sahip çıkmayı ve onların sesi olmayı hedefledik. Bu konuda özverili çalışmalarından dolayı bütün emektarlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.


İsa Kızılöz - (Yönetmen - Directeur) Hollanda
Anadolu içinde yaşattığı uygarlıkların kültürel ve sosyal bir mirasının buluştuğu Irmak gibidir. Üzerinde Yaşayan ago toplum onu ​​yüzlerce dislocated oluşan bir mozaik haline getirmiştir. Mimariden müziğe, halk oyunlarından geleneklere kadar pek çok Değer Super Task potada erimiş kendilerini Adina Anadolu ve bu dediğimiz ortak Yurtta ifade etme imkanı bulmuşlardır. Dünyanın hiçbir coğrafyasına nasip olmayan bu kültürel birikim, tarih boyunca içinde yaşattığı uygarlıkların toplumsal ve bir bireysel yapılanmasında önemli etken olmuştur.

Aslan ve Ceylani Super Task kucakta buluşturan Haci Bektas-i Veli, "Ne olursan ol yine gel" diyebilen Mevlana, "Yaratılanı hoş brat yaratandan ötürü" sözüyle insan sevgisini anlatan Yunus Emre, "Gelin Canlar bir olalım" diyerek insanları birliğe beraberliğe Çağıran Pir Sultan Abdal ve 'Ayni Varlık ago bedende "sözüyle Tanrı'nın insanla bütünleşmesini ifade eden Aşık Veysel kültürünün hoşgörü Anadolu ve insan sevgisiyle biçimlenmesinde Eserleri ve fikirleriyle önemli Birer rol oynamışlardır. Bunlar gibi insanlığın s zit kutuplarını bile Super Task dergahta buluşturabilen Ahmet Yesevi, Hacı Bayram Veli, Abdal Musa, Kaygusuz Abdal Hatayi, culture Himmet, Muhyi, Erzurumlu Emrah, Karacaoğlan, Seyrani, Teslim Abdal Dertli, Dadaloğlu ve Köroğlu gibi-musicians because yüzyıllardan beri telden dile, dilden gönüllere süzülerek Anadolu halkını hep doğruya, sevgiye ve Bariša yönlendirmişlerdir. Ve bu Degerler adlarını sayamadığımız pek çok Anadolu aydını bu topraklar üzerinde Yaşayan ortak kültürün s önemli Yapi taşları olmuşlardır. Onların fikirleri yüzyıllardan beri birbirlerine eklenerek günümüze kadar gelmiş ve insanları birbirine bağlayan ortak bir Kültür mirasına dönüşmüştür. Adina Anadolu dediğimiz bu ortak miras pek çok ozan ve daha düşünürün katkısıyla because zenginleşmiş, bu yeni birikim fikir ve sanat önderlerinin yetişmesinde önemli rol oynamıştır.


Bizde Türkü Radyo ekibi olarak, bu yüce değerlere sahip çıkmayı ve onların sesi olmayı hedefledik. Bu konuda özverili çalışmalarından dolayı bütün emektarlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.


Isa Kızılöz - (Yönetmen - Directeur) Hollanda
Show more
Türkü Radyo 2.5 APK for Android 4.1+

Version: 2.5 for Android 4.1+

Update on: 2018-09-08

File size: 6.575.820 bytes

App permissions: view permissions

What's new:

Performans iyilestirme

Download APK now


Versions history:
1. LATEST. Türkü Radyo 2.5 APK (2018-09-08, 6.575.820 bytes)
2. Türkü Radyo 2.4 APK (2018-05-25, 5.987.916 bytes)
3. Türkü Radyo 2.1 APK (2017-08-21, 5.305.593 bytes)
4. Türkü Radyo 2.0 APK (2017-06-15, 5.342.381 bytes)
5. Türkü Radyo 1.7 APK (2017-06-10, 5.342.385 bytes)
6. Türkü Radyo 1.6 APK (2017-02-20, 5.305.930 bytes)
7. Türkü Radyo 1.5 APK (2015-06-06, 4.474.036 bytes)
8. Türkü Radyo 1.2 APK (2015-01-01, 902.720 bytes)