Download Resfebe Bulmaca 1.0.4 APK

15 votes, 3.9/ 5
Package name: com.ilkrmshn.resfebe
  • Author:

  • Version:

    1.0.4

  • Update on:

The description of Download Resfebe Bulmaca 1.0.4 APK

Resfebe, resimler ve harfleri farklı şekillerde kullanarak bir kelimeyi ve cümleyi buldurmaya dayanan bir akıl oyunu türüdür. Dikkat ve konsantrasyonu geliştirmesi, kavramları ilişkilendirme becerisi kazandırması, yaratıcılığı artırması gibi eğitimin önemli basamaklarında büyük katkı sağladığından ilköğretim çağındaki çocuklar için oldukça eğiticidir.Resfebe bilmeceleri ne matematiğe, ne de ağır bir genel kültür ve kelime bilgisine ihtiyaç duyar, biraz mantık ve hayal gücü ile çözülebilir.

Peki Resfebe Nasıl Çözülür?

Resfebe Sorularında Örnek Olarak Verilen Klasikler Hep C1 = Cebir. NNNNNN = Altın Dır. İlk örnekte, sadece bu ifadeyi olduğu gibi okumak bile çözüm için yeterli olabiliyor. İkinci örnekte N harflerini saymak yeterli olabiliyor!
Resfebe is a kind of reasoning game based on finding a word and sentence using images and letters in different ways. It is highly educative for children of primary school age, as it makes a great contribution to the important steps of education such as improving attention and concentration, increasing the creativity, and increasing the creativity. .

So how to solve the resfebe?

Classics Given as Examples in the Resfebe Questions Always C1 = Algebra. NNNNNN = Gold. In the first example, just reading this statement as it is can be enough for a solution. In the second example it is enough to count N letters!
Show more
Resfebe Bulmaca 1.0.4 APK for Android 4.0+

Version: 1.0.4 for Android 4.0+

Update on: 2019-04-26

File size: 11.750.878 bytes

App permissions: view permissions

What's new:

Download APK now