Download E-Okul 1.0 APK

965 votes, 3.4/ 5
Package name: mnt.velibilgilendirme
  • Author:

  • Version:

    1.0

  • Update on:

The description of Download E-Okul 1.0 APK

İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin notlar, devamsızlık bilgisi, ders programı ve sınav tarihleri için MEB tarafından sunulan hizmetlerden biri olan e Okul Veli Bilgilendirme sistemi artık daha hızlı bir şekilde hizmet vermekte. Öğrenciler ve veliler bu uygulama ile birlikte aşağıdaki bilgilere hızlıca ulaşabileceklerdir.

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.
Show more
E-Okul 1.0 APK for Android 2.2+

Version: 1.0 for Android 2.2+

Update on: 2015-05-23

File size: 996.634 bytes

App permissions: view permissions

What's new:

Download APK now