Download CezaDostMobil Ceza Hukuku 2.02 APK

47 votes, 4.6/ 5
Package name: com.adalet.cezadostkomut

The description of Download CezaDostMobil Ceza Hukuku 2.02 APK

CezaDostMobil programı ,2001 yılından bu yana yayınlanan ve PC tabanlı bilgisayarlarda kullanılan CezaDost programının mobil versiyonudur.Bilgisayardaki programdan bağımsız olarak kullanılabilir.Ancak bluetooth aracılığıyla bilgisayarda kurulu CezaDost Programı ile iletişim kurabilir.Telefonla uzaktan bilgisayardaki CezaDost programınızı kumanda edebilir ve bu programdan örneğin suçlar bölümünden telefonda kayıtlı suçlar veritabanına yeni suçlar ekleyebilirsiniz.Ve iki programın aynı anda yani bluetooth bağlantılı olarak kullanılması halinde,telefonunuz bir mikrofon ve aynı zamanda fare özelliğini kazanacaktır.Böylece bilgisayarınızın bazı özelliklerini de uzaktan komuta edebilirsiniz.

-Mobil program full ses komutları içeren bir programdır.Yani tüm işlemleri sesli olarak yapabilirsiniz.Bir ekrandan diğerine geri dönmek için "Geri dön" ,başlangıç ekranında bulunduğunuz sırada programı kapatmak için "kapat" komutlarını vermeniz gerekir.Ceza Hesaplaması sırasında doğrudan arttırım indirim maddesini söyleyebileceğiniz(mesela 62) gibi,arttırım indirim metni içinde geçen bir kelimeyi de söyleyerek(Mesela teşebbüs) sesli komutlarla hesaplama yapabilirsiniz.Bazı sesli komutlar doğrudan ilgili tuşların üzerinde yazan komutlardır.Örneğin "tamam" kelimesi siz hesaplama ekranında olduğunuz sırada sizi hüküm hazırlama bölümüne götürür.Ve tuşların başında yazan numaraları söyleyerek de sesli komut verebilirsiniz.Mesela başlangıç ekranında "yargıtay" demekle "3" demek aynı şeydir.Sesli komut özelliği için internet bağlantınız olması gerekir.

-Metinleri sesli okutabilmeniz için telefonunuzda ayarlar/dil giriş/metin okuma çıkışı bölümünden Türkçe metin ses motorunu yüklemeniz gerekir.Türkçe ses motoru 4 MB civarında olan bir dosyadır.Bunu yüklediğinizde internet bağlantısı olmaksızın tüm metinleri sesli okutabilir ve programınızda sizinle sesli konuşur.Mutlaka ayarlar/dil giriş/metin okuma çıkışı bölümünden Türkçe ses motorunu yükleyiniz.Böylece internetiniz olmasa bile sesli okumadan yararlanabileceksiniz.Yüklememeniz halinde sesli okuma sırasında internet bağlantısı yapılarak okuma sağlanacaktır.

-Sesli okuma,sesli komut için Android 6 ve daha sonrası sürümünü kullananların ses kayıt iznini vermeleri gerekir.
-Programda yer alan suçları bluetooth aracılığıyla bilgisayarınızdaki CezaDost programından güncelleyebilirsiniz.Yani bilgisayarınızdaki suçlara yeni suç ekleyip veya güncelleyip bu değişiklikleri telefonunuza aktarabilirsiniz.
-Yargıtay Kararları ve TCK -CMK şerhlerini ise internet aracılığıyla adalet.org sitesinden güncelleyebilirsiniz.Siteye eklenen yeni kararları istediğiniz gibi programınıza yükleyebilirsiniz.

Hem Bilgisayar ve hem de Telefonla birlikte programı kullanmak istediğinizde;
İlk yapılması gerekenler
-Bilgisayara kuracağınız CezaDost programını adalet.org sitesinden yüklemeniz gerekir.Ve bu program sadece adalet.org sitesine üye hukukçular tarafından yüklenebilir.Üye olmayanlar ancak mobil versiyonu kullanabilirler.Bunun için bir sınırlama yoktur,herkes bir karşılık olmaksızın kullanabilir.
-Programın çalışabilmesi için hem telefon ve hem de bilgisayarda bluetooth cihazınız olmalı ve açık olmalıdır.
-İlk aşamada telefon ve bilgisayarınızın Bluetooth eşleştirmelerini yapınız.
Sonra her iki programı çalıştırdığınızda eşleşen bilgisayarınız ve telefonunuz programınızda görünür olacaktır.Daha sonra bağlanacağınız cihazı seçerek istediğiniz bölümü kullanabilirsiniz.

Program yapımcısı:Aydın Başar-Balıkesir [email protected]

Bilgisayara yükleyeceğiniz programı http://www.adalet.org adresinden yükleyebilirsiniz.
CriminalDostMobil is a mobile version of the CezaDost program, which has been published since 2001 and used on PC-based computers. It can be used independently from the program on the computer. And you can add new crimes to the crimes database. And if the two programs are used in connection with the bluetooth at the same time, your phone will gain a microphone and also the mouse feature. So you can also command some features of your computer remotely.
 
-Mobile program is a program that contains full voice commands. So you can do all operations audibly. To go back from one screen to another, you need to give "Close" commands to close the program at the time you are on the start screen. (eg 62), you can also make a calculation with voice commands by saying a word that is within the discount discount text (eg attempted). Some voice commands are commands written directly on the corresponding keys. And you can also give voice command by saying the numbers which are written at the beginning of the keys.
 
-In order to read the text in your phone settings / language input / text reading output section you need to install the Turkish text sound engine. Turkish sound engine is about 4 MB file. Install the Turkish audio engine from the language input / text reading output section, so you can use the audio reading even if you do not have internet.

-Easy to read, voice command for Android 6 and later users who want to provide voice recording permission.
-You can update the crimes in the program via Bluetooth via the PenDate program on your computer. So you can add or update new crimes to your computer and transfer them to your phone.
-You can update the Court of Appeals and TCK -CMK annotations through the internet at sa'en.org.org.
 
When you want to use the program with both Computer and Phone;
First things to do
- This program can only be installed by the lawyers of the judiciary site.
- The program must have a bluetooth device on both the phone and the computer to be able to work.
-In the first phase, make the Bluetooth pairings of your phone and computer.
Then, when you run both programs, your matching computer and your phone will be visible in your program.
 
Producer: Aydın Başar-Balıkesir [email protected]

You can download the program from http://www.adalet.org.
Show more
  • Category:

    TOOLS

  • Get it on:

  • Requirements:

    Android 4.0+

CezaDostMobil Ceza Hukuku 2.02 APK for Android 4.0+

Version: 2.02 for Android 4.0+

Update on: 2019-04-15

File size: 13.118.540 bytes

App permissions: view permissions

What's new:

2017-2018 TCK ve CMK değişiklikleri işlendi.Ayrıca suçlarda düzenleme yapıldı.

Download APK now


Versions history:
1. LATEST. CezaDostMobil Ceza Hukuku 2.02 APK (2019-04-15, 13.118.540 bytes)
2. CezaDostMobil Ceza Hukuku 2.01 APK (2017-01-18, 12.325.414 bytes)
3. CezaDostMobil Ceza Hukuku 1.04 APK (2017-01-11, 12.324.982 bytes)
4. CezaDostMobil Ceza Hukuku 1.03 APK (2016-12-23, 12.324.958 bytes)
5. CezaDostMobil Ceza Hukuku 1.02 APK (2016-08-18, 12.343.474 bytes)