3.2/5 - 28.202 votes

Package: edu.anadolu.mobil.tetra

Download .ZIP (APKs bundle)
The description of Download Anadolu Mobil 7.0.15 APK
Anadolu Üniversitesi Resmi Mobil uygulaması Anadolu Mobil, artık hem iPhone'da, hem iPad'te, hem de tabii ki Android'te!

Açıköğretim Fakültesi'nden aldığınız derslerin tüm materyallerini cebinizde taşıyın. Sınav giriş bilgilerinizi ve sınavda sorumlu olduğunuz üniteleri takip edin.

Yeni sürümle birlikte daha etkili bir kullanıcı deneyimi sunan yeni arayüzle sınav notlarınızı, sosyal medya paylaşımlarımızı, Radyo A'yı, Taşbina, Akademik Kulüp ve yemekhane menülerini, üniversite akademik takvim, etkinler ve duyurularını, personel için portal bilgilerini, kampüs haritasını bir araya getirdik ve cebinize sığdırdık.

NOT: Yeni kayıt olan öğrencilerimizin dersler bölümünü aktif olarak kullanabilmeleri için ders bilgilerinin sisteme yüklenmesini beklemeleri gerekmektedir.

Yapıcı yorumlarınızı dikkate alıyoruz.

İstek, öneri ve şikayetlerinizi AÖS Destek menüsünden iletebilirsiniz. Ayrıca web üzerinden aosdestek.anadolu.edu.tr adresinden de iletebilirsiniz.Yaşam boyu öğrenme

Anadolu Üniversitesi

Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi

Eskişehir
Anadolu Mobile, the official mobile app of Anadolu University, is now available on both iPhone, iPad and of course on Android!

Carry out all the materials of the courses you receive from the Open Education Faculty in your pocket. Follow the exam details and the units you are responsible for in the exam.

With the new version, we combined your exam notes, social media shares, Radio A, Taşbina, Academic Club and dining hall menus, university academic calendar, events and announcements, portal information for staff, campus map with new interface and more effective user experience. we fit in your pocket.

NOTE: Students who are newly enrolled must wait for the course information to be uploaded to the system so that they can use the courses section actively.

We consider your constructive comments.

You can submit your requests, suggestions and complaints through the AÖS Support menu. You can also contact us via the web at aosdestek.anadolu.edu.tr.Lifelong learning

Anatolian University

Computer Research and Application Center

Eskisehir
Show more

Anadolu Mobil 7.0.15 APK for Android 4.1+

Version 7.0.15 for Android 4.1+
Update on 2020-07-17
Installs 1.000.000++
File size 18.237.392 bytes
App permissions view permissions
What's new Bazı cihazlarda oluşan dil problemi giderildi.

Versions history:

Show more